Spotkanie z Everlyn Wairimu Kahingą z Kenii

Luty 20, 2024

Rozpoczęliśmy cykl spotkań w lubelskich szkołach, w czasie których uczniowie poznają interesujące opowieści osób pochodzących z kultur innych niż polska oraz mają doświadczenie życia w wielu systemach społeczno-kulturowych. 20 lutego spotkaliśmy się w bibliotece XXX Liceum Ogólnokształcące im. księdza Jana Twardowskiego w Lublinie, gdzie odbyło się pierwsze z zaplanowanych wydarzeń.

Młodzież miała sposobność poznać życie i kraj Everlyn Wairimu Kahinga – Kenię. Po krótkiej prezentacji pokazującej różne oblicza życia w Kenii odbyła się sesja pytań, a następnie Everlyn nauczyła uczniów kilku słów w języku suahili. Spotkanie było również okazją do uwrażliwienia uczniów na problemy nietolerancji i dyskryminacji, które dotykają osób pochodzących z innych państw.

Wkrótce na naszej stronie internetowej zamieścimy reportaż filmowy z tego wydarzenia.