Eksperci projektu "Szkoła dla wszystkich" w panelu naukowym

Kwiecień 19, 2024

Eksperci Zespołu naukowego poprowadzili panel naukowy poświęcony projektowi „Szkoła dla wszystkich - od tolerancji do integracji", który był częścią obchodów 50. Dni Społecznych na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, zatytułowanych "Europa jest tutaj". Wydarzenie zorganizował Instytut Nauk Socjologicznych KUL oraz Koło Naukowe Studentów Socjologii.

Program panelu objął prezentację wyników badań przeprowadzonych w ramach projektu oraz ich omówienie przez badaczy, a także praktyków w zakresie integracji społecznej w środowisku wielokulturowym. Poruszone zostały również problemy dotyczące integracji społecznej w środowisku wielokulturowym.

Wydarzeniem towarzyszącym w ramach 50. Dni Społecznych była sesja plakatowa. Przez tydzień w głównym holu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II można było obejrzeć prace przygotowane przez studentów nauk społecznych, na których zaprezentowano wyniki badań przeprowadzonych w ramach projektu. Opracowania dostępne są w zakładce Multimedia -> plakaty.

W zakładce Multimedia -> Publikacje znajdują się prezentacje, które nasi eksperci omówili podczas panelu naukowego.